Бібліотека майбутнього вже існує

Бібліотека Українського католицького університету у м. Львові стала науково-культурним та інформаційним центром завдяки прогресивній стратегії розвитку та використанню інноваційних технологій, зокрема проєкторів Epson.

Бібліотека Українського католицького університету у м. Львові стала науково-культурним та інформаційним центром завдяки прогресивній стратегії розвитку та використанню інноваційних технологій, зокрема проєкторів Epson.

Бібліотека УКУ стала частиною Центру ім. Андрея Шептицького, метою якого є залучення зацікавленої молоді для розвитку у сфері науки та культури, а також для обміну ідеями та обговорення широкого кола наукових і релігійних тем. А щоб у бібліотеці не тільки панувала тиша книги, але й відчувалося слово думки, виникла потреба впровадити зміни у звичну схему функціонування бібліотеки.

Історією успіху ділиться Тарас Завалій, керівник відділу інформаційних технологій: «Звісно, основне завдання будь-якої бібліотеки — надання читачам книг та науково-періодичних видань. Ми вийшли за рамки звичного сприйняття бібліотеки і бачимо свою місію у створенні акселератора нових ідей та ініціатив і в Центрі Шептицького, і в Центрі підприємництва УКУ, де будуть народжуватися стартапи. Зараз, крім напрочуд багатої колекції унікальної літератури, в активі бібліотеки також проведення наукових конференцій, семінарів, круглих столів. Для гостей, читачів бібліотеки, співробітників та студентів ми забезпечили комфортні умови — обладнані аудиторії, переговорні кімнати, місця індивідуальної роботи, швидкісний Wi-Fi.

Для організації ефективного обладнання в аудиторіях і конференц-залах основним елементом є проєкційна техніка. У рамках проєкту ми порівнювали якість картинки, чіткість та кольоропередачу пристроїв кількох виробників. У результаті придбали 20 проєкторів Epson різноманітного призначення — від професійних проєкторів для конференц-залу до короткофокусних та ультракороткофокусних моделей.

Особливо хочу відзначити моделі Epson EB-535W, EB-2155W, EB-2265U. Epson EB-2265U — це проєктори з роздільною здатністю Full HD. Ці моделі значно яскравіші за звичайні офісні проєктори, і ми використовуємо їх для проведення лекцій та конференцій для великої аудиторії кількістю 100 і більше чоловік. Epson EB-535W — короткофокусний проєктор, який дуже зручно монтувати в аудиторіях і використовувати в навчальному процесі. Вони дають нам оптимальний розмір зображення та дуже добру якість. Водночас вони прості у використанні, забезпечують виведення зображення через HDMI як із неттопа, так і з ноутбука.

Проєктори EB-2155W були використані у багатомісячній мультимедійній виставці, присвяченій митрополиту Андрею Шептицькому, яка щодня з ранку до вечора була доступна відвідувачам на першому поверсі. Ми використовували горизонтальну і вертикальну проєкцію відеозображення і за допомогою трьох проєкторів «зшили» суцільну картинку висотою 1,5 м і шириною 9 м. Це дозволило реалізувати творчий задум львівських художників».

Тарас Завалій: «Ми раді, що співпрацюємо з компанією Epson і маємо чудовий досвід використання цієї техніки, задоволені її надійністю та якістю. Бібліотека Українського католицького університету стала сучасним і модним місцем, майданчиком для багатьох заходів. Проєктори, які щодня працюють в аудиторіях бібліотеки, є частиною інфраструктури, без якої наш успіх був би неможливим».