Видеоочки доповненої реальності скорочують виробничі витрати на третину

Професійна версія відеоокулярів доповненої реальності Epson Moverio Pro BT-2000 забезпечує дистанційний контроль за якістю продукції, завдяки чому виробничі втрати від дефектних виробів скорочуються на третину.

Професійна версія відеоокулярів доповненої реальності Epson Moverio Pro BT-2000 забезпечує дистанційний контроль за якістю продукції, завдяки чому виробничі втрати від дефектних виробів скорочуються на третину.

Чи може доповнена реальність допомогти зекономити гроші? З упевненістю відповісти на це запитання може японська компанія JMACS — виробник електропроводки і кабелів, яка використовує промислові окуляри Epson Moverio Pro BT-2000 на виробництві. Пристрої дозволяють операторам конвеєрних стрічок здійснювати дистанційний контроль і сервісну підтримку обладнання 24 години на добу 7 днів на тиждень, завдяки чому тривалість простою на виробничих лініях скорочується майже на третину.

Оператори конвеєрної стрічки відіграють важливу роль на виробництві. Вони стежать за тим, щоб час вимушеного простою обладнання не позначився на бізнесі. «Коли виникають неполадки з обладнанням або на конвеєрі з’являється продукція з браком, лінія виробництва повністю зупиняється, — пояснює пан Масахіро Матсумото, виконавчий директор компанії JMACS. — Якщо співробітникам не вдається швидко усунути несправність, це призводить до зростання виробничих втрат і, врешті-решт, компанія може зірвати строки поставок, що для нас неприпустимо».

«Коли спеціально навчені оператори знаходились поза зоною виробництва, тривалість налагодження обладнання значно зростала. Ми підрахували, що тривалість простою обладнання протягом минулого року склала 60 повних годин. Це коштувало компанії JMACS приблизно 15 мільйонів єн (¥) (132 000 євро) на рік».
Пан Масахіро Матсумото, виконавчий директор компанії JMACS

Оскільки кваліфіковані оператори не завжди знаходяться у заводському цеху, а неполадки можуть виникнути у будь-який момент (і навіть у нічну зміну), керівництво JMACS зацікавилось питанням: чи можливо дистанційно діагностувати проблему і також дистанційно продемонструвати колегам на виробництві, як усунути її? З вирішенням цих завдань чудово справились відеоокуляри доповненої реальності Epson Moverio Pro BT-2000. Одягнувши відеоокуляри Moverio Pro BT-2000 та увімкнувши вбудовану камеру, співробітник виробництва передає зображення у режимі реального часу в оперативний центр. Зі свого боку оператор у режимі віддаленого доступу бачить точнісінько ту ж картинку, яка знаходиться перед очима інженера, і може завантажувати посібники щодо роботи та відправляти спливні підказки у поле зору інженера. І все це — без необхідності безпосередньої присутності на виробництві.


Завдяки унікальним особливостям бінокулярних відеоокулярів доповненої реальності Epson Moverio Pro BT-2000 є ідеальним рішенням для систем віддаленого обслуговування у сфері промислового виробництва.

Бінокулярні відеоокуляри Epson Moverio Pro BT-2000:

  • гарантують точне відтворення зображення;
  • гармонійно накладають цифровий контент, що проєціюється, на об’єкти реального світу крізь прозорі дисплеї;
  • дають можливість завантажувати посібники та відображати спливні підказки у полі зору, залишаючи його руки абсолютно вільними;
  • забезпечують двосторонню комунікацію для ефективної системи віддаленої підтримки.

На практиці відеоокуляри доповненої реальності Epson Moverio Pro BT-2000 зарекомендували себе навіть краще, ніж очікувала компанія JMACS. Завдяки якісному зображенню з камери відеоокулярів стало можливо віддалено аналізувати товщину покриття зі смоли на проводі. Це надзвичайно важливий параметр, недотримання стандартів якого на початковій стадії виробництва може зіпсувати всю партію. Завдяки новій системі віддаленого контролю за дотриманням стандартів з-за меж виробничого цеху компанія JMACS суттєво скоротила виробничі втрати.

Коли йдеться про промислове виробництво, відеоокуляри доповненої реальності Epson Moverio Pro BT-2000 мають три головні переваги над пристроями конкурентів.

  • Камера відеоокулярів високої роздільної здатності відтворює настільки чітке зображення, що можна прочитати рукописний текст на місці виконання робіт завдяки дисплею з високою яскравістю.
  • Пропонуються змінні затемнювачі (flip-up lenses) у комплекті, а також є можливість носити відеоокуляри поверх звичайних окулярів.
  • Пульт керування пристроєм, яким можна користуватися навіть у рукавичках.

Успіх впровадження відеоокулярів Epson Moverio Pro BT-2000 на власних заводах JMACS був настільки значним, що зараз компанія пропонує надавати послуги дистанційного контролю за роботою обладнання фабрикам своїх клієнтів, які використовують продукцію JMACS. Окрім іншого, JMACS планує використовувати кілька пристроїв Epson Moverio Pro BT-2000 для запуску виробництв за межами Японії, що повинно значно зменшити витрати на ділові відрядження. Таким чином, компанія наочно підтвердила, що доповнена реальність завдяки універсальним відеоокулярам Epson Moverio Pro BT-2000 допомагає підвищити ефективність виробництва і суттєво скоротити витрати.